COVID-helyzettel kapcsolatos tájékoztató

Helyi járványügyi protokoll

Letölthető nyilatkozat (a gyermek egészségi állapotáról)

 

Intézményi helyzet (utolsó frissítés: 2020. 10. 20.):

 • igazolt koronavírusos tanulók száma: 1 (4. c)

 • igazolt koronavírusos pedagógusok száma: 1

 • karanténban, digitális oktatásban részt vevő osztályok száma: 1 (4. c)

 • rendkívüli szünet miatt otthon tartózkodók száma: 0

 

Tisztelt Szülők!

Ezúton szeretném tájékoztatni Önöket a ma (2020. 10. 19.) kialakult helyzetről.
Budapest Főváros Kormányhivatala X. Kerületi Hivatala Népegészségügyi Osztály a mai naptól elrendelte a Kassa Utcai Általános Iskola 4. c osztálya tanulóinak otthonukban történő járványügyi megfigyelését (karantén), tekintve, hogy az osztály egyik tanítójának COVID-tesztje pozitív lett.
A hatósági karantén a tanulók családját (szüleit, testvéreit, a velük egy háztartásban élőket) nem érinti. Az osztály október 20-22. között digitális munkarendben tanul.

Tekintve, hogy az iskola járványügyi protokollja szerint a tanulók és pedagógusok a közösségi terekben maszkot viseltek, továbbá más osztályokkal zárt térben nem keveredtek, az étkezéseknél el voltak különítve, az iskola épületét folyamatosan takarítjuk, fertőtlenítjük, a többi osztályba járó tanulóknak aggodalomra nincs okuk.

A fejleményekről folyamatosan fogjuk Önöket tájékoztatni.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Berta Gergely
intézményvezető


2020. október 19-étől az járványügyi protokoll belépésre vonatkozó, 2020. október 12-én módosított része az alábbiak szerint módosul:

 

érvényességi idő:

7.30-7.45

belépés

testhőmérséklet mérés

kézfertőtlenítés

gyülekezés

belépés az épületbe

száraz időben

száraz időben

eső esetén

alsó tagozatosok

főbejárat

aula, hőkapu

bejárat, 3 adagolóponton

az udvaron, az udvart a lépcsőkön keresztül közelítik meg

teremben

 

a büfé melletti lépcsőn keresztül

felső tagozatosok

Nagybánya utcai nagykapu

aula, hőkapu

Nagybánya utcai nagykapunál, 1 kézi adagolóponton

udvaron

a földszinti folyósó végéről, a földszinti folyosón és az aulán történő végighaladás után mennek fel az emeletre

1.a, 1. b, 3. a, 4. b

Szatmárnémeti utcai kapu

kistermek előterében kézi, érintésmentes hőmérővel

kistermek előterében kézi adagolóval

a kistermek előterén keresztül

Az érvényességi időn kívül belépés minden esetben a főbejáraton keresztül.


2020. szeptember 30-án a 2020. augusztus 29-ei protokoll az alábbi ponttal egészült ki:

 • A belépéskor mindenki kötelező testhőmérséklet-mérésen esik át. A főbejáratnál ez telepített lázmérő kapun, a két oldalbejáratnál kézi, infrás hőmérővel történik. Akinek a testhőmérséklete 37,8 Celsius foknál magasabb, annak az elkülönítő helyiségben megismételjük a mérést. Ha a megismételt mérés is 37,8 foknál magasabbat mutat, értesítjük a gyermek szüleit.

 


 

Kedves Szülők!

Fenntartónk, a Külső-Pesti Tankerületi Központ TK/203/957-2/2020 iktatószámú, 2020. szeptember 10-én reggel kelt levelében foglaltak alapján tájékoztatom Önöket az intézményben bekövetkező változásokról:

 1. 2020. szeptember 14-étől az iskolában kizárólag olyan délutáni sportfoglalkozások tarthatók meg, amelyen csak az iskola tanulói vesznek részt, valamint a különböző osztályokba járó tanulók egymással nem keverednek. Ezek alapján az edzések nagy része felfüggesztésre került. Kivételt képeznek azok az esetek, ahol ennek a két feltételnek meg tudnak felelni. Ezen edzések időpontjáról és helyszínéről tájékoztatni fogjuk Önöket a honlapon keresztül (Szakkörök, edzések menüpont.)
 2. A zeneiskolai, egyéni hangszeres órák megtarthatók az épületben (külsős tanulóknak is).
 3. A zeneiskolai szolfézs órák csak az iskola tanulóinak tarthatók meg, az osztályok keveredése itt a megfelelő védőtávolság megtartásának biztosítása esetén engedélyezett.
 4. A gyógytestnevelés szintén engedélyezett, de több időpontban, több csoporttal fog működni. Gyógyúszás nem lesz az iskola tanulóinak a különböző kerületi uszodákban.
 5. A fogászati szűrővizsgálatok tavaszra tolódnak.
 6. Az alsó tagozat összevont napközis csoportját szétválasztjuk.
 7. A felsős tagozat szakkörökön (rajz, konyhaművészet stb.) egy időben csak azonos osztályba járó tanulók vehetnek részt.

Az elmúlt másfél hétben – úgy látszik – eredményes védekezést folytattunk, a jelen szigorítások az esetleges fertőződés megelőzését szolgálják. Köszönjük eddigi együttműködésüket, azt, hogy a helyi járványügyi protokollban előírtakat fegyelmezetten betartották.

Az intézkedések a visszavonásig, vagy újabbak kiadásáig érvényesek.

Budapest, 2020. 09. 11.

Berta Gergely
intézményvezető